Stillwater Public Schools
Nike Team
Stillwater Touchdown Club
Elite Edge Athletic Solutions
Date
Opponent
Time
Result
Printable Schedule
5:00pm
5:00 pm
5:00 pm
5:00 pm
5:00 pm
5:00 pm
5:00 pm
5:00 pm
5:00 pm
9/4/2017
9/11/2017
9/18/2017
9/25/2017
10/2/2017
10/9/2017
10/16/2017
10/23/2017
10/30/2017
Edmond Memorial
at Moore
at Mustang
Deer Creek
at PC West
Lawton
at Choctaw
Enid
at Putnam City
--
Gattis, Daryn
Henson, William
Hiner, Ethan
Hurt, Zackary
Kaviani-Far, Kadin
Kirby, Uriah
Levings, Brady
Liston, Charles
Metheny, Cole
Nelson, John
Peetoom, William
Petermann, Lance
Pinney-Mahler, Jaxon
Presley, Brendan
Rupp, Zavon
Salazar, Joaquin
Scott, Jacob
Stringer, David
Thornton, Tyron
Toledo, Fernando
Torres, Johnny
Tselee, Andrew
Wagner, Donnell
Williams, Tevin
Wilson, Reece
No.
Name
Printable Roster
10
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
31
32
33
34
42
43
44
50
56
58
59
60
61
63
65
66
70
71
72
73
78
81
82
85
91
Bryce Bond
Gabe Brown
Ty Smithton
Aiden Moore
Xavier Henson
Cade Newton
Noah Dahlke
Elijah Williams
Quillan Phipps
Daesan Simpkins
Henry Hutchins
Chance Clements
Mason Butler
James Halley
Marcos Thomas
Evan Stanberry
Boone Bateson
Kaden Ripley
Colby Taylor
Preston Collings
Dax Hughes
Daniel Zemmer
Tayveon Morton
Caleb Peery
Jacob Bizzell
Braeden Van Eron
Samuel Nelson
Andrew Bambrough
Kaz Kurena
Carson Cottrill
Nolan Morgan
Brayden Burke
Laith Atwood
Osker Ehrlich
Victor Torres
Briggs Borland
Chance West
Max Gosney
Aiden "Chevy" McCauley
No.
Name
Printable Roster
Date
Opponent
Time
Result
Printable Schedule
----
----
----
Kyle Lucas- Head Coach

Jake Cuellar
Corby Smithton
Drue Brown
Justin Mills- Head Coach

Brett Stokes
Jeff Pratt
Troy Hassel
----
--
5
7
8
9
10
12
16
17
20
21
22
23
25
26
28
31
32
33
34
38
39
40
43
44
45
47
54
55
56
57
58
59
60
62
64
66
68
73
74
75
80
84
85
86
92
Barrett Morgan
Cael Hughes
Garrett Dahlke
Zac Tyson
Austin Lemon
Gage Gundy
Trent Hardesty
Koltyn Blan
Garhett Reese
Cameron Johnson
Devon Pierce
Grant Walker
Keegan Lucas
Dexter Johnson
Ondre Long
Jace Brown
Hudson Clark
Wesley McGaugh
James Petri
Kelby Woods
DeAngelo Barnes
Konnor Barnes
Slaton Jergenson
Quinn Phipps
Preston Farrow
Mason Ramsey
Joshua Dillin
Kayden Davis
Elijah Hamilton
Cade Christy
Evan Ott
Jude Ropp
Patrick Norvelle
Christoval Martinez
Trey Gregory
Kory Meyer
Kaleb Ramirez
Mason Carthen
Jakobe Sanders
Anthony Smith
Ian Torres
Juilius Talley
Corbin Grant
Aiden Cunningham
Conner Humphrey
No.
Name
Printable Roster
Date
Opponent
Time
Result
Printable Schedule
5:30 PM
6:00 PM
5:30 Var Only
5:30 Var Only
5:30/6:30
5:30/6:30
5:30/6:30
5:30/6:30
5:30 Var Only
5:30/6:30
Aug 17th
Aug 21st
Aug 29th
Sept 7th
Sept 12th
Sept 19th
Sept 26th
Oct 10th
Oct 17th
Oct 24th
at Guthrie Scrimmage
at Mustang Scrimmage
Edmond Cheyenne
Mustang
at Edmond Summit
at Edmond Cimarron
Edmond Heatland
at Yukon
Deer Creek
at Mustang North
Austin Brasche- Head Coach

Billy Jones
Luke Kruse
Nate Jolliff
--
--
Pos
--
----
No.
Name